opis firmy archimod

Makiety Przemysłowe

Makiety przemysłowe to szerokie spektrum modeli i makiet przedstawiających zakłady przemysłowe, linie produkcyjne, urządzenia i ich przekroje oraz wszelkiego rodzaju maszyny.

Modele całych zakładów przemysłowych można wzbogacić o ciekawe elementy przyciągające uwagę np zwiedzających targi takie jak oświetlenie, elementy ruchome, przekroje pokazujące wnętrze poszczgólnych obiektów wraz z miniaturami instalacji produkcyjnych i wiele innych. Dla firm produkcyjnych szczególnie przydatne mogą być modele instalacji produkcyjnych. Model taki można wykonać zarówno w formie stacjonarnej jak i interaktywnej.

Wersja interaktywna jest doskonałym prezenterem technologii produkcyjnej, gdzie za pomocą światła i ruchu można pokazać przebieg procesu produkcyjnego bez konieczności wyjaśniania oglądającym model poszczególnych etapów. Dodatkowo taki model można wyposażyć w pulpit interaktywny w postaci analogowej (przyciski) lub cyfrowej (wyświetlacz LCD z oprogramowaniem) umożliwiający oglądającym samodzielne zapoznanie się z etapami procesu przez wybór jego poszczególnych etapów z poziomu ww. pulpitu. Ostatni element reperezentujący makiety przemysłowe to modele urządzeń i maszyn. W mniejszyh skalach umożliwiają one pokazanie na niewielkiej przestrzeni całości urządzenia, co jest szczególnie przydatne w przypadku producentów maszyn inżynieryjnych czy różnego rodzaju instalacji polowych.

W większych skalach, preferowanych dla mniejszych urządzeń i maszyn, istnieje możliwość wykonania ich przekrojów z pokazaniem ich wnętrz i poszczególnych elementów składowych zarówno w formie ruchomej jak i stacjonarnej. Wszystkie powyższe cechy sprawiają, że makiety przemysłowe są doskonałym uzupełnieniem stoisk targowych czy biur sprzedaży.