opis firmy archimod

Makiety Monochromatyczne

Ten typ modeli i makiet w szczególności polecany jest biurom projektowym i architektom. Makiety monochromatyczne ze względu na swój czysty charakter umożliwiają inwestorowi zapoznanie się z projektem w formie w pełni trójwymiarowej bez ewentualnego jej zakłamania przez kolorystykę. Brak kolorów na modelu powoduje, że obserwator skupia się na obserwacji i analizie detali i formy obietku, a kolorystyka czy materiały wykonczeniowe nie mają wpływu na ich postrzeganie i ich ewentualne zniekształcenie.

Ponadto makiety monochromatyczne są bardzo przydatne w pracy architekta, gdzie w łatwy sposób może on na każdym etapie pracy nad projektem kontrolować i obserwować jego kształt i wprowadzać ewentualne zmiany.

Modele budowane dla architektów w etapie projektowania obiektów, wykonywane są z materiałów umożliwiających ich łatwą obróbkę w przypadku wprowadzania zmian przez projektanta. Również jednolity kolor sprawia, że po wprowadzeniu zmian możlwie jest ponowne doprowadzenie modelu do stanu perfekcyjnego bez widoczych śladów wszelkich przeróbek.